Home » Статті » Підготовка до весілля » Реєстрація шлюбу онлайн

Реєстрація шлюбу онлайн

kak_vybrat_tcvet_svadby11Міністерство юстиції презентувало нову послугу — електронну подачу заяви на реєстрацію шлюбу в «Онлайн будинок юстиції». Бажаючим укласти шлюб можна подати заяву в три кліки мишкою.
Про це заявив начальник Головного управління юстиції України в місті Києві Станіслав Куценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Загалом ця послуга працює в рамках «Онлайн будинку юстиції», який починався з юстиції міста Києва, а зараз працює для кожного українця. Незабаром всі електронні сервіси Міністерства юстиції можуть перейти на «Он-лайн будинок юстиції» і кожен зможе ним користуватися», — сказав Куценко.

Він зазначив, що головна функція «Онлайн будинку юстиції» — це отримання послуг без контакту з чиновником.

Читайте також: «Шлюб за добу»: міністр сказав, скільки молодят розлучилися
На сайті Міністерства юстиції доступні основні послуги — це реєстрація бізнесу, реєстрація громадських організацій, ЗМІ. Також там можна отримати інформацію про електронний цифровий підпис, і найбільш популярні серед громадян — це послуги в сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

«Саме в цьому розділі можна подати спільну онлайн- заявку на реєстрацію шлюбу, вона одразу потрапляє на обробку даних представникам юстиції і працює з державними реєстрами. Відповідно наші співробітники бачать, що саме ця пара хоче укласти шлюб. І вже не потрібно йти у відділ державної реєстрації актів цивільного стану, займати чергу, тому що ми робимо це в онлайн режимі і це все максимально просто», — зазначив Куценко.

За його словами, найголовніше, що ця послуга стала логічним доповненням проекту «Шлюб за добу», коли не потрібно чекати 30 днів для того, щоб подати заявку, а потім зареєструвати шлюб.

Водночас, заступник міністра юстиції Гія Гецадзе додав, що в такий спосіб вони прибирають черги, а як тільки прибираються черги — мінімізуються ризики корупції.

Заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов підкреслив, що вихід в онлайн є найбільш затребуваним у молодого покоління, а також наших громадян, які проживають на окупованих територіях.

«Ми там не можемо надавати наші послуги, бо там немає органів державної влади. І саме отримання послуг в онлайні по захищених каналах з електронною ідентифікацією дає можливість нашим громадянам, які проживають на окупованих територіях, мати зв’язок з державою», — сказав Петухов.

Він також уточнив, що на реєстрацію шлюбу прийти треба один раз, а до того потрібно подати відскановані копії документів, заплатити реєстраційний збір онлайн і обрати визначену дату — той день і час, який ви бажаєте.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>