Коровай — невід’ємний атрибут на весіллі
- Весілля Чернівців
- Сен, 02, 2014
- Підготовка до весілля, Статті
- 3 Comments.
Традиційним та невід’ємним атрибутом на кожному весіллі є коровай. Ще з давніх давен, за традиціями, успадкованих від давньослов’янських племен, хліб — щедрий дар матінки-землі, був символом родючості, багатства, тому і був у центрі усіх святкових обрядів.
У ті давні часи випікання весільного коровая було справжнім ритуалом, однак наразі не обов’язково виконувати усі з тих правил, зокрема замовити коровай тепер можливо у будь-якій хлібопекарні або кондитерській.
На кожному весіллі, не дивлячись яке воно — скромне чи розкішне — повинен бути коровай, як правило, — пшеничний або житній цілісний хліб круглої форми. Випікання короваю саме у такій формі не випадкове, адже він подібен Сонцю. За древньою легендою, коровай являється символом язичницького бога — Сонця, що сходить на землю, щоб «взяти під свою ласку» доброго молодця і красну дівчину, які вступають у це довге, важке і прекрасне спільне життя. Коровай уособлює багате та заможне життя.
Коровай прикрашають у стилі рослинного орнаменту, зокрема різноманітними листочками, пелюстками, колосками, калиною, а також зображенням сонця в центрі. Кожна із прикрас має своє значення. Так, наприклад, калина — пристрасне та міцне кохання, яке поєднало наречених, колоски пшениці — багатство та достаток, сонце означає щасливе та дружнє подружнє життя.
Гарний весільний коровай з сіллю після розпису батьки тримають на вишитому рушнику і благословляють на щасливе та довге подружнє життя. Після чого молодята повинні посолити один одному коровай. При цьому говорять: нехай це буде перший і останній раз, коли ви один одному насолите у житті. Потім молоді кусають або відламують шматочок короваю. Якщо вірити прикметам, то той із наречених, хто відламає більший шматок короваю, і буде головним і новоствореній сім’ї. Після цього наречені повинні тричі вклонитись своїм батькам. Далі молоді заходять у святковий зал, запрошуючи усіх гостей.
Весільним короваєм необхідно пригостити усіх гостей. Проте, аби усім вистачило, треба перед замовленням врахувати кількість гостей, запрошених до вас на весілля.
Також необхідно продумати спеціальне місце для весільного короваю. Адже ним пригощають гостей після банкету, а до цього він повинен стояти на столику і чекати свого часу.
Свежие комментарии
- Марта к записи Как выбрать свадебную прическу?
- Женя к записи Туроператор Мавіді
- Оля к записи Как провести свадебный фуршет?
- Евгений к записи Доставка квітів Чернівці
- Саша к записи Свадебные торты — тенденции 2015
Новини
- Фотограф розповіла недоречні поступки чоловіків на весіллях
- Які нюанси обговорити з фотографом до весілля?
- Розсадка (розсажування) гостей на весільній вечері
- Топ-10 найдорожчих весіль у світі
- Свадебные приметы
Важливо пекти карвай самим та обрати вірний рушник під каравай
Ми на весілля каравай не замовляли а спекли самі
В Черновцах хорошо пекут караваи в