Home » Новини » Які нюанси обговорити з фотографом до весілля?

Які нюанси обговорити з фотографом до весілля?

9283747298394234

Правильна комунікація — запорука перемог, розповідає фотограф Сергій Тарутов. І це не фраза з черговою книжки по успішному успіху, а сувора правда життя: чим докладніше ви озвучите свої очікування, тим більше шанс на те, що вони виправдаються. Що обговорити з фотографом до весілля, щоб отримати ідеальний результат, розповідаємо в новій Енциклопедії.

Питання та відповіді.

Що варто обговорити на першій зустрічі? Все, що вас хвилює: розкажіть, який ви бачите своє весілля, чого чекаєте від знімків і що плануєте в програмі дня.

Зробити хороші фотографії — це завжди як зібрати пазл: світло, локація, стиль, сюжет, емоції, атмосфера. Буває, що не вистачає буквально чогось одного, і картинка не клеїться. Зрозуміло, завжди є шанс зняти випадковий шедевр, і я часто залишаю простір для імпровізації на зйомці, тим більше що в весільний день бувають непередбачувані ситуації, на які немає можливості якось вплинути.

Але тим не менше планування і підготовка ніколи не будуть зайвими — це завжди позитивно позначається на результаті. Тому програма-мінімум — вивчити доступні локації (фото або відео з телефону буде достатньо), вибрати рішення по роботі зі світлом (і найбільш вдалий час зйомки, якщо це можливо), познайомитися з образами хлопців (вони не повинні сперечатися з оточенням і можуть впливати на характер зйомки — особливо це стосується сукні нареченої). Якщо цього вимагає ситуація, можна подумати над конкретними кадрами, деталями, в ідеалі використовуючи візуальну мову, зібравши з відповідних фотографій так званий мудборд. І тут, за великим рахунком, неважливо, чи будуть це постановочні кадри або абсолютно без втручання фотографа — у правильному місці з хорошим світлом і потрібним настроєм обов’язково вийде красиво!

Крім місця і часу, з молодятами варто обговорити ВСЕ. Особисто я при зустрічі зі своїми парами обговорюю абсолютно всі деталі, починаючи від кількості гостей і закінчуючи образами нареченого і нареченої, підкріплюючи все це наочними прикладами і фотографіями з весіль, які я вже відзняв.
Для фотографа важлива будь-яка інформація про весілля: то, як вона починається, з якою локації, о котрій приїздить візажист — і навіть ім’я візажиста, щоб приїхати і вже налагоджувати творчий процес. Потрібно дізнатися, чи будуть збиратися наречений і наречена разом або окремо, чи будуть на зборах друзі або батьки, на якому транспорті будуть пересуватися гості, якщо все відбувається не в одному місці, які у нас будуть місця для зйомки … Навіть кількість гостей дуже важливо . І здорово знати, хто декоратори, щоб і їх порадувати якимись фотографіями, може бути, навіть в день весілля. Ще важливо з’ясувати, чим закінчується весілля, тому що у всіх різні ідеї, і непогано їх заздалегідь проаналізувати, щоб виконати ефективніше.

Чим докладніше ви розповісте про свої плани, тим ефективніше буде взаємодія всіх учасників весільного дня.

На першій зустрічі я намагаюся дізнатися максимально всю доступну інформацію: скільки часу будемо працювати, що знімаємо, чи буде ранок і взагалі який розпорядок дня. Дізнаюся, з ким ще буду працювати: чи буде видеограф, хто буде на банкетної майданчику, скільки гостей. Необов’язково з прізвищами-іменами — мені важливо знати, які підрядники ще будуть задіяні, щоб розуміти, скільки часу ще потрібно на ту чи іншу зйомку. Також ми обговорюємо локації зборів, прогулянки, бенкету — такі моменти в будь-якому випадку обговорюються заздалегідь.

Дрібниць не буває

Різні фотографи по-різному підходять до підготовки до весілля, але дещо залишається незмінним: професіоналу так само важливий успіх вашого заходу, як і вам самим. Тому не бійтеся звертатися за порадами і задавати питання!

Добре, коли фотограф знає детальний таймінг аж до «приїжджають такі-то артисти о такій-то». Це мотивує нічого не упустити, і в весільний день не витрачати час на уточнення деталей.
Якщо існує детальний таймінг, то краще скинути його нема за пару днів до весілля, а хоча б за тиждень, щоб фотограф міг подивитися і допомогти його грамотно скорегувати, якщо потрібно — саме по частині зйомки, а не організації.
З будь-якою парою я обговорюю весільний день і допомагаю якимись порадами. Наприклад, якщо вони називають локацію, в якій я вже знімав, то можу підказати деталі: попередити, що там буде сильний вітер і потрібно брати теплий одяг, або там ніде купити води і варто запастися заздалегідь … Все локації різні, а у фотографів зазвичай більше місць, з якими він добре знайомий.

Для мене абсолютно не має значення, чи працює пара з весільним організатором чи ні — мій діалог буде побудований абсолютно однаково. І пара, організовувати весілля сама, і пара, яка працює з агентством, отримає однакову кількість рад, прикладів і наочних посібників. Так, я роблю наочні посібники: поради, оформлені в PDF-документі, — щоб наш день був близький до ідеалу і ми не упустили ніяких нюансів.

А ще у багатьох фотографів пригоди в крові: якщо ви придумали незвичайну ідею зйомки або іншу авантюру — сміливо звертайтеся, щоб реалізувати її разом.

Завжди дізнаюся, чи є у хлопців якісь конкретні ідеї і задумки. На моїй пам’яті дуже складних ідей поки не було, але я був би радий, якби вийшло зняти щось суперкреативність і незвичайне. Для цього навіть у мене на сайті є позначка, що я готовий зняти весілля безкоштовно, якщо вона буде дійсно незвичайною і цікавою для мене. Для цього хлопці можуть написати мені свій сценарій, і ми все обговоримо.